Chůzí s trekingovými holemi k lepšímu zdraví

Utužte své zdraví, zlepšete fyzickou kondici. Takto můžeme shrnout důvody, proč chodit s trekingovými holemi. Ty jsou velkým pomocníkem pro váš lepší život!

Chůze je odjakživa přirozeným pohybem lidského těla. Pravidelná chůze, navíc podpořená trekingovými holemi, má pozitivní vliv na srdce, plíce a držení celého těla. Posílíte také svaly a celkovou psychiku. Chůze je často prvním krokem k dalším sportům.

Jak pomůže trekingová chůze vašemu zdraví?

Ve zkratce. Zlepšení srdeční činnosti a krevního oběhu, regulace krevního tlaku, prevence infarktu a posílení dýchání. Prevence bolestí zad a zlepšení držení těla.

Silnější srdce - jen správně cvičené srdce je odolné proti nemocem. Pravidelná chůze s trekingovými holemi podporuje krevní oběh a je prevencí vůči infarktu. Pozitivní vliv má samozřejmě i zhubnutí.

Nadváha - běžnou chůzí můžete významně zhubnout. Treková chůze vám pomáhá snižovat obsah tuku a cukru v krvi, snižuje nadváhu a tím omezuje její negativní dopady na lidské zdraví. Pomáhá proti kloubním potížím, problémům se srdcem a dechem, omezuje typické zadýchávání. 

Silnější plíce - pravidelná chůze posiluje dýchání. A s tím je spojené okysličení těla a jeho celkové lepší fungování. Cítit se budete prostě skvěle. Větší objem plic pak snižuje jejich namáhání.

Pevnější záda a zdravější klouby - aktivní zapojení většiny svalů těla, jejich trénink i uvolnění. To je nordic walking. Působí efektivně jako prevence bolestí zad a kloubů, pro celkové zpevnění těla.

Prostě lepší nálada - zlepšení nálady, odbourání stresu, psychická pohoda. Prostě pozitivní působení na celkovou imunitu a životní pohodu člověka.

Chůzí s trekingovými holemi k lepšímu a zdravějšímu životu!