Poznejte kvalitu - trekingové hole Leki

Mezi stálice na trhu kvalitních trekingových holí patří i Leki, firma založená Karlem Lenhartem již v roce 1948, takže vyrábí hole už skoro 70 let. Pořád jsou skvělé a moderní.

Trekingové hole jsou určené pro Nordic Walking, hůlkovou nebo severskou chůzi. Pomáhají zapojit celé tělo, a tak má chůze s trekingovými holemi výraznější vliv na zlepšení tělesné kondice než běžná chůze. Chůzi s trekingovými holemi lze provozovat celý rok, kdekoliv a v každém věku, protože ji vždy přizpůsobíte svých možnostem.

Nejoblíbenější ze sortimentu Leki jsou nastavitelné trekingové hole s vyměnitelnou špičkou, které mají jednoduchý design, hliníkové tělo a gumová madla. K jejich popularitě jistě přispívá i příznivá cena okolo tisíce korun. Hole Leki jsou tak levným, ale velice vděčným vybavením na turistické pochody.

Co uživatelé nejvíce oceňují na trekingových holích Leki:

  • možnost jednoduchého nastavení délky v rozmezí 65 až 145 cm
  • nízkou hmotnost, vysokou nosnost a výdrž i při intenzivním používání od jara do zimy
  • vyměnitelnou flex špičku s železným hrotem, velmi odolnou
  • precizně nanesené vrstvy laku, který jen tak něco nepoškodí
  • příjemné rukojeti, které se dobře drží i po mnoha zdolaných kilometrech

Luxusnějším a zhruba 2,5× dražším výrobkem jsou trekingové hole Leki Makalu 2016, které využívají řadu moderních technologií, a opět svým uživatelům slouží celoročně. Jistě přesvědčí i vás komfortním držadlem Aergon, aretačním systémem Speed Lock 2 a lehkými trubkami z vysokopevnostního hliníku. Ergonomický tvar rukojeti zajistí dokonalé a pohodlné uchopení holí. Poutko je ušito z takových materiálů, aby bylo při kontaktu s rukou dostatečně jemné a zároveň pevné.

Trekingové hole - tip na dárek

Trekingové hole se pro svou funkčnost spojenou s elegancí osvědčily i jako dárek pro rodinného příslušníka - turistického nadšence. Měli byste je také komu darovat? A proč vlastně nezačít u sebe, člověk si má dělat radost co nejčastěji. 

Kromě trekingových holí Leki koupíte v e-shopu i osvědčené značkové hole Ferrino, Spartan a inSPORTline. Ohledně praktického využití jednotlivých modelů se můžete poradit v online zákaznickém chatu. Hodně vám napoví také recenze uživatelů.